Kargo Ücreti – Teslimat – İade

Kargo

Kargo ücreti nedir?

Tüm alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Kargo bedeli alınmaksızın ürünlerimiz adresinize ÜCRETSİZ teslim edilmektedir.

 

İadelerde Kargo Bedeli ?

İadelerinizi anlaşmalı kargo firmamız ile yaptığınız takdirde kargo bedeli ödemezsiniz. UPS Kargo  ‘414V69 Müşteri İade Kodu’ ile teslim edilen iade ürünlerin kargo bedeli Muslumana tarafından karşılanır. 

UPS Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

Siparişim hangi kargo ile teslim edilecek?

Oluşturulan tüm siparişleriniz UPS Kargo aracılığıyla gönderilecektir ( büyük mobilya grubu ürünler hariç ). 

Teslimat

İstenilen Adrese Teslimat

Fatura Adresine Teslimat

 • Online sipariş sürecinde, fatura adresi otomatik olarak teslimat adresi “Teslimat adresi” adımında kabul edilir.
 • Teslimat adresi ile ilgili bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.
 • Teslimat notunuz var ise fatura/teslimat adresi altında çıkan özel kutucuğa yazarak belirtebilirsiniz.

Farklı Teslimat Adresine Teslimat

“Teslim adresini” sipariş adımında farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz.
Fatura ve gönderim adresleri aynı ülkede olmalıdır.
Teslimat adres bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.
E-posta adresiniz yoksa, faturayı fatura adresine gönderebilirsiniz.

Teslimat Adresinde Alıcının Bulunamaması

Teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda, kargo görevlisi size bu konuda not bırakır ve daha sonra teslimat için 2. defa gelir. Lütfen gelen notu gördüğünüzde kargo şirketiyle iletişime geçin. Kargo şirketi size iki defada da ulaşamazsa ürününüzü Muslumana’ya geri iletir.


Sipariş gönderimlerimizi gerçekleştiren anlaşmalı kargo şirketi, tüm Türkiye’ye teslimat yapabilmektedir. Ancak, köy,kırsal bölgeler ve karayolu ile ulaşım sağlanamayan yerlere ürün teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir. Kargo teslimatı açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen sipariş vermeden önce sitemizde bulunan ‘CHAT’ ekranı veya ‘İLETİŞİM’ formu üzerinden bize yazarak, yada sitemizde belirtilen Müşteri Hizmetleri telefon numarasını sadece hafta içi 09:00- 17:00 saatleri arasında arayıp iletişim kurarak adresinize teslimat yapılıp yapılamayacağını öğreniniz. Bu tür durumlarda genellikle en yakın yerleşim merkezine siparişiniz getirilir ve sizden buraya gelerek teslim almanız rica edilir.

Teslimat Tarihi ve Sipariş Takibi

Siparişiniz, onaylanıp sevk edildikten sonra, çoğunlukla 1- 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Ancak, köyler ve uzak ilçelere kargo firmaları haftanın belirli günlerinde dağıtım yaptıkları için bu süre 7 iş günü olarak kabul edilmelidir. Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda, adreste bulunan bir başka şahıs, kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir.

Siparişlerinizi sitemiz üzerinden ‘SİPARİŞ TAKİBİ’ bölümünden takip edebilirsiniz.


Mobilya ve Büyük Boyutlu Ürünlerin Teslimatı

Horoz Lojistik İle Teslimat

Büyük boyutlu ürünlerimizin (mobilyalar) teslimatı Horoz lojistik tarafından yapılmaktadır.

Evinize kadar gelen hizmet

Sipariş edilen parçaların boyutlarının merdiveninizin, asansörünüzü ve kapılarınızın boyutunu aşmadığından emin olun, böylece teslimat istenilen kullanım yerine getirilebilir. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bireysel paketlerin ürün boyutlarını size memnuniyetle verecek olan Muslumana müşteri hizmetlerine başvurun.

Teslimat ne zaman gerçekleşir?

Teslimatlar hafta içleri mesai saatlerinde gerçekleşir. Cumartesi , Pazar ve resmi tatil günleri teslimat gerçekleşmez.

İade & Değişim

Muslumana.com’dan satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz.Ürünlerin iade ve değişimi için belirtilen yasal süre 14 gündür. İade ve değişim işlemleriniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Musumana.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Meafeli satış Sözleşmesinde belirtilen ‘ Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünlerin iadesi Cayma Hakkı süresi dahilinde de yapılmamaktadır.

 • Mobilya haricinde iade etmek ya da değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece UPS Kargo ile müşterilerimize özel Muslumana İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücetsiz olarak gönderebilirsiniz. UPS Kargo Muslumana Müşteri İade Kodu: 414V69
 • Mobilya ürününüze ait iade ya da değişim talebiniz için ……….. numaralı hattan Musluana Müşteri Hizmetleri’ni arayarak nakliye kaydı oluşturabilirsiniz. Mobilya sevkiyat, iade ve değişimleri Horoz Lojistik ile yapılmaktadır.

İşbirliği yaptığımız diğer firmalardan Muslumana ürünlerini almanız durumunda, ilgili firmanın iade ve değişim koşulları uygulanır. İade süresinin sona ermesinden sonra, ürünün bir kusuru bulunuyorsa, garanti süresince, haklarınız devam eder. Lütfen işbirliği yaptığımız diğer firmaların farklı iade ve değişim süreçleri olduğunu unutmayın. Talepleriniz için ilgili firmalar ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Kargo ile İade 

Faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz.

 • “Mobilya ürünleri haricinde iade etmek istediğiniz ürünleri sadece UPS Kargo ile müşterilerimize özel , Muslumana İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. UPS Kargo Muslumana Müşteri İade Kodu : 414V69
 • UPS Kargo rezervasyonlarınız için 0850 255 00 66’u arayarak randevu alabilirsiniz
 • UPS Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.
 • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.
 • Mobilya ürününüze ait iade talebiniz için …………numaralı hattan Muslumana Müşteri Hizmetleri’ni arayarak nakliye kaydı oluşturabilirsiniz. Mobilya sevkiyat ve iadeleri Horoz Lojistik ile yapılmaktadır.
 • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
 • Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Muslumana’nın iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

Kargo ile Değişim

 • Değişim koşullarına uygun olan ürününüzün renk ve beden değişimini yapmak istediğiniz takdirde kargo aracılığıyla depomuza gönderebilirsiniz. Sitemizde bulunan ‘İLETİŞİM FORMU’ üerinden bize iade nedenininizi yada değişimini yapmak istediğiniz ürün kodu ve değişim nedenini yazınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz. Değişimi istenilen ürünün beden, renk ve birebir değişimi yapılmaktadır. Başka bir ürünle değişim yapılmamaktadır.
 • “Mobilya ürünleri haricinde değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece UPS Kargo ile müşterilerimize özel , Muslumana İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. UPS Kargo Muslumana Müşteri İade Kodu : 414V69.
 • UPS Kargo rezervasyonlarınız için 0850 255 00 66’u arayarak randevu alabilirsiniz
 • UPS Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.
 • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.
 • Mobilya ürününüze ait değişim talebiniz için ……..numaralı hattan Muslumana Müşteri Hizmetleri’ni arayarak nakliye kaydı oluşturabilirsiniz. Mobilya sevkiyat ve değişimleri Horoz Lojistik ile yapılmaktadır.
 • Değişim ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
 • Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde değişim işleminiz 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Muslumana’nun değişim talep ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
 • Değişim talep ettiğiniz ürünün stoklarımızda bulunmaması durumunda Muslumana Müşteri Hizmetleri sizinle iletişime geçecektir.
 • Cayma Hakkı Kullanılamayan ürünler (bkz. Muslumana.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi) ve mobilya ürünlerinin değişim mağazalarımızda gerçekleştirilememektedir.

İade Onayı ile İlgili Bilgilendirme

İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

 • Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade süreci tarafımızca başlatılacaktır.
 • Para iadeniz, alışverişinizi tamamladığınız ödeme yöntemine göre gerçekleştirilecektir.
 • Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir.

Taksitle Alınan Ürünlerin İade İşlemleri

 • Muslumana.com üzerinden kredi kartı ile taksitli olarak satın almış olduğunuz siparişinize ait ürün para iade işlemlerinde iade tutarının tamamı, alış veriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir.
 • İlgili banka/ödeme kuruluşu, iade tutarını kredi kartınıza her ay taksitlendirerek yatırır.

Faturasız İade / Değişim İşlemleri

 • İade ve değişim işlemleri faturasız olarak gerçekleştirilememektedir.
 • Muslumana.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişinize ait faturanızı kaybetmeniz durumunda sitemizde bulunan ‘İLETİŞİM FORMU’na yazarak yada ….. numaralı hattan Muslumana Müşteri Hizmetleri’ni arayarak siparişinize ait faturanızı talep edebilirsiniz.
 • Sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize faturanız en kısa sürede gönderilecektir.

İade / Değişim Talebinin Reddi

 • İade ve değişim talebinizin gerekli koşulları sağlamaması durumunda (bkz. Muslumana.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi), talebiniz tarafımızca kabul edilmeyerek, tekrar sipariş sahibine gönderilecektir.
 • Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz ……….. numaralı telefondan Muslumana Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.